Choď na obsah Choď na menu
 


The BEATLES

15. 5. 2012

 LET IT BE - Whisper words of wisdom, let it be...

Krásna pesnička. Možno ste ju už počuli a ani o tom neviete. Len to skúste. Pustite si ju! Je to niečo iné. Vybehnutie zo stereotypu.   

 

HERE COMES THE SUN - here comes the sun, here comes the sun and I say, it´s alright!

Hovorí ti niečo Bee movie alebo Pán včielka? Na konci tejto rozprávky sa, ako inak, všetko dobre skončilo a začala tam hrať pohodová pesnička. Áno, je to táto od Beatles. Pekná, nie!? 

YESTERDAY - Love was such an easy game to play... 

Aj táto je veľmi známa ako mnoho iných. Navyše sa na týchto skladbách perfektne učí angličtina. Vyslovujú každú slabiku, nešušlú. krásna pieseň o láske a živote.  

 

Teraz niečo aj z histórieZa ich posledný „koncert“ je považované vystúpenie na streche štúdia Apple v januári 1969 počas nahrávania albumu neskôr známeho ako Let It Be. V priebehu toho roku skupina tiež natočila svoj posledný album Abbey Road, ktorý však bol vydaný ešte pred Let It Be.

Skupina sa oficiálne rozpadla v apríli v roku 1970 a po násilnej smrti Johna Lennona v roku 1980 vyprchali všetky nádeje na neskoršie znovu zjednotenie. Napriek tomu k opätovnému virtuálnemu zjednoteniu došlo v roku 1995, keď zvyšní členovia skupiny dotvorili dve staršie Lennonove nahrávky, „Free As A Bird“ a Real Love. Tieto piesne boli vydané ako súčasť projektu troch dvojalbumov zložených z nevydaných materiálov a štúdiových nahrávok, dokumentárneho filmu a televízneho seriálu; tento projekt je známy ako The Beatles Anthology.

SMRŤ LEGENDY: Lennon vychádzal posledný a Yoko Ono práve otvárala vnútorné dvere vchodu. John v tej chvíli stál sám za ňou vo vchode. Chapman vtedy zavolal "Mr. Lennon!", John sa zastavil a otočil sa smerom k nemu. Chapman zaujal postoj strelca a z revolveru kalibru .38 Special päťkrát na Lennona vystrelil duté, expanzné projektily. Jeden výstrel Johna netrafil, preletel mu ponad hlavu a trafil okno na budove, dva výstrely trafili ľavú stranu Lennonovho chrbta a dva ho zasiahli do ľavého ramena. Všetky strely Johnovi spôsobili vnútorné devastačné zranenia a najmenej jeden výstrel mu pretrhol aortu. Očití svedkovia tvrdia, že Lennon urobil s pomocou vrátnika Jaya Hastingsa ešte šesť krokov smerom do vnútra budovy, povedal „som postrelený“ a skolaboval. Vrátnik Jay Hastings zavolal záchranku. Mark Chapman si pokojne sadol na kraj chodníka a čakal. Vrátnik podišiel k nemu a spýtal sa ho „Vieš, čo si práve urobil?“ načo Chapman mu pokojne odpovedal „Práve som zastrelil Johna Lennona.“ ("I just shot John Lennon.").                        

                                                                                           copiedfrom _Wikipédia

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< jún / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 15566
Mesiac: 272
Deň: 4