Choď na obsah Choď na menu
 


The BEATLES

15. 5. 2012

 LET IT BE - Whisper words of wisdom, let it be...

Krásna pesnička. Možno ste ju už počuli a ani o tom neviete. Len to skúste. Pustite si ju! Je to niečo iné. Vybehnutie zo stereotypu.   

 

HERE COMES THE SUN - here comes the sun, here comes the sun and I say, it´s alright!

Hovorí ti niečo Bee movie alebo Pán včielka? Na konci tejto rozprávky sa, ako inak, všetko dobre skončilo a začala tam hrať pohodová pesnička. Áno, je to táto od Beatles. Pekná, nie!? 

YESTERDAY - Love was such an easy game to play... 

Aj táto je veľmi známa ako mnoho iných. Navyše sa na týchto skladbách perfektne učí angličtina. Vyslovujú každú slabiku, nešušlú. krásna pieseň o láske a živote.  

 

Teraz niečo aj z histórieZa ich posledný „koncert“ je považované vystúpenie na streche štúdia Apple v januári 1969 počas nahrávania albumu neskôr známeho ako Let It Be. V priebehu toho roku skupina tiež natočila svoj posledný album Abbey Road, ktorý však bol vydaný ešte pred Let It Be.

Skupina sa oficiálne rozpadla v apríli v roku 1970 a po násilnej smrti Johna Lennona v roku 1980 vyprchali všetky nádeje na neskoršie znovu zjednotenie. Napriek tomu k opätovnému virtuálnemu zjednoteniu došlo v roku 1995, keď zvyšní členovia skupiny dotvorili dve staršie Lennonove nahrávky, „Free As A Bird“ a Real Love. Tieto piesne boli vydané ako súčasť projektu troch dvojalbumov zložených z nevydaných materiálov a štúdiových nahrávok, dokumentárneho filmu a televízneho seriálu; tento projekt je známy ako The Beatles Anthology.

SMRŤ LEGENDY: Lennon vychádzal posledný a Yoko Ono práve otvárala vnútorné dvere vchodu. John v tej chvíli stál sám za ňou vo vchode. Chapman vtedy zavolal "Mr. Lennon!", John sa zastavil a otočil sa smerom k nemu. Chapman zaujal postoj strelca a z revolveru kalibru .38 Special päťkrát na Lennona vystrelil duté, expanzné projektily. Jeden výstrel Johna netrafil, preletel mu ponad hlavu a trafil okno na budove, dva výstrely trafili ľavú stranu Lennonovho chrbta a dva ho zasiahli do ľavého ramena. Všetky strely Johnovi spôsobili vnútorné devastačné zranenia a najmenej jeden výstrel mu pretrhol aortu. Očití svedkovia tvrdia, že Lennon urobil s pomocou vrátnika Jaya Hastingsa ešte šesť krokov smerom do vnútra budovy, povedal „som postrelený“ a skolaboval. Vrátnik Jay Hastings zavolal záchranku. Mark Chapman si pokojne sadol na kraj chodníka a čakal. Vrátnik podišiel k nemu a spýtal sa ho „Vieš, čo si práve urobil?“ načo Chapman mu pokojne odpovedal „Práve som zastrelil Johna Lennona.“ ("I just shot John Lennon.").                        

                                                                                           copiedfrom _Wikipédia

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood squeezing: What is normal

(AAxiormANorFax, 9. 10. 2018 8:49)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-des-comprimes-cialis/

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 16690
Mesiac: 234
Deň: 8